Sklep nieczynny. Żadne zamówienia nie będą realizowane.

O nas

O nas!
 
„Z miłości do surowości…” Czyli historia założenia naszej rodzinnej firmy mLOFT.
 
Chcielibyśmy na początku przedstawić Wam naszą historię oraz wartości jakimi kierujemy się w życiu prywatnym oraz zawodowym. Jesteśmy małżeństwem lubiącym oryginalność oraz prostotę. Od zawsze interesowały nas surowe materiały i przestronne, wysokie pomieszczenia. Odkąd sięgamy pamięcią intrygowało nas połączenie cegły, betonu, drewna oraz metalowych dodatków.
Okazją do realizacji wspólnych marzeń oraz do stworzenia wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami był zakup pierwszego mieszkania. Chcieliśmy podejść do tematu bardzo skrupulatnie i zagłębiliśmy się w styl loftowy jeszcze bardziej.
Niestety już na samym początku zderzyliśmy się z wielką ścianą. Z jednej strony długie okresy oczekiwania na produkty... Z drugiej strony zatrważająco wysokie ceny często nieadekwatne do jakości produktu. Przeszukaliśmy wiele stron internetowych oraz zwiedziliśmy bardzo dużo salonów meblowych na terenie całej Polski. Zebraliśmy bardzo duży zasób wiedzy o produktach, a także znaleźliśmy wiele inspiracji. Głównym problemem było znalezienie dobrej jakości mebli drewniano-stalowych – wykonanych oczywiście z prawdziwego drewna, a nie z innego materiału jakim jest fornir czy płyta meblowa.
Pojawiło się nam w głowach wiele pytań bez odpowiedzi… Jak wygląda produkcja takich mebli? Czy jest dużo takich osób jak my, którzy poszukują mebli wysokiej jakości, w miarę przystępnej cenie oraz z krótszym terminem realizacji? Czy drewno – jako surowiec jest łatwy w obróbce, przechowywaniu itd.? Jeśli drewno to jakie – buk, jesion, sosna, a może dąb? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze źródła zakupu tarcicy? Kończąc pytaniem: Jak zacząć przygodę w świecie meblarstwa?
            Ku wielkiemu zdziwieniu temat pochłonął nas bez reszty. Szukaliśmy rzemieślników oraz producentów, którzy chcieliby podjąć z nami współpracę. Zasadniczym okazał się dla nas fakt, iż kupując gotowy produkt do dalszej odsprzedaży, mimo posiadanej wiedzy, nie wiemy o nim praktycznie nic. Jakie jest pochodzenie drewna? Czy jest ono z naszego kraju czy z zagranicy? Jaki stopień wilgotności posiadało przed rozpoczęciem obróbki? Jak długo było składowane? Czy kolorystyka na stole będzie jednolita? Czy klasa drewna była wysoka czy niska? Czy meble po czasie nie będą ulegały deformacji?
Zaczęliśmy więc samodzielnie odwiedzać tartaki w poszukiwaniu dobrej jakości drewna. Zwracaliśmy szczególną uwagę na sposób obróbki tarcicy, miejsce jej przechowywania, klasę, kraj pochodzenia oraz stopień wilgotności. Szczególnym i w ostateczności jedynym surowcem jaki wzięliśmy pod uwagę była dębina. Jest to drewno bardzo ciężkie oraz twarde, dlatego powszechnie używane jest w meblarstwie. My, z racji tego, iż lubimy zagłębiać się w szczegóły, sięgnęliśmy również do historii drewna dębowego. Od wieków starożytni ludzie uważali właśnie dęby za drzewa „wyrocznie”, które przepowiadały pogodę oraz urodzaj. Motywy żołędzi oraz gałązki dębu powszechnie używano w herbach oraz emblematach. Dąb od dawnych lat jest symbolem siły, szlachetności oraz sławy.
Kolejnym tematem, z którym się zapoznaliśmy, jest obróbka stali. Dzięki tej wiedzy metody spawania oraz sposoby malowania elementów stalowych również nie były nam obce. Własne projekty mogliśmy w końcu z papierowych kartek przelać do rzeczywistości. Tak powstała autorska linia naszych produktów: o wysokiej jakości, niepowtarzalnym i oryginalnym wyglądzie i przystępnej cenie.
            Moglibyśmy pisać o naszej pasji i jej zalążkach bez końca, ale nie o to nam przecież chodzi… Ważne, że dzięki naszemu uporowi, chęci nauki oraz odwadze zrodziła się nasza marka mLOFT., a razem z nią niekończąca się miłość do mebli loftowych.
 
 
Firma mLOFT. dziś…
 
Aktualnie prowadzimy stacjonarny salon meblowy w Galerii Wnętrz AMC w Toruniu. Projektujemy oraz wykonujemy wysokiej jakości meble z litego drewna dębowego w połączeniu ze stalą. Mimo trudnej sytuacji, jaka panuje aktualnie na świecie, staramy się nadal rozwijać oraz poszerzać gamę naszych produktów. Oferujemy wykonanie mebli na wymiar oraz realizujemy indywidualne projekty naszych klientów. Modernizujemy również naszą stronę internetową oraz wzbogacamy ją o coraz to nowsze projekty. Nie zwalniamy tempa. Aktualnie prowadzimy działalność na terenie całej Polski. Naszym głównym hitem sprzedaży są stoły z blatem dębowym o podstawie wykonanej ze stali. Swoją ofertę kierujemy głównie do ludzi świadomych o konkretnych oczekiwaniach, lubiących i ceniących sobie styl, jakość oraz oryginalność. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że jesteśmy ludźmi potrafiącymi słuchać. Pragniemy, aby każda osoba odwiedzająca nasz salon meblowy była obsłużona profesjonalnie i z szacunkiem. Może nasza historia nie sięga wielu pokoleń wstecz, lecz zdecydowanie jest zbudowana na solidnych fundamentach, opartych na ciągłych szkoleniach i samodzielnym zdobywaniu wiedzy oraz posiadaniu coraz większego doświadczenia.
 
Chcemy móc realizować Wasze marzenia. 
A Wasze spełnione marzenia - to nasz osiągnięty sukces.