Sklep nieczynny. Żadne zamówienia nie będą realizowane.

FAQ - czyli często zadawane pytania

FAQ

1. Czy mogę zmieniać kolor wybarwienia drewna?

Tak, posiadamy szeroką gamę palety kolorów drewna. Istnieje również możliwość przesłania próbników z danym kolorem, tak by kupujący był przekonany, że kolor blatu czy innych mebli będzie pasował do wnętrza.

2. Czy po jakimś czasie musze impregnować blat stołu?

Nie, nasze stoły są dożywotnio zabezpieczone wysokiej klasy lakierem matowym, który tworzy fizyczną ochronę przed czynnikami takimi jak alkohol, temperatura czy substancje farbujące. Nie musimy stosować podkładek pod ciepłe napoje, talerze i kieliszki z winem. Mimo, że jest to lakier, to w dotyku sprawia wrażenie drewna olejowanego!

3. Gdzie mogę obejrzeć wasze meble?

Showroom z naszymi produktami mieści się w Toruniu przy ulicy Mazowieckiej 72/86. Można sprawdzić wysoką jakość naszych produktów oraz to jak prezentują się na żywo. Gwarantujemy, że wtedy na pewno zdecydujecie się Państwo na nasze produkty! Zapraszamy!

4. Czy mogę zamówić u Państwa meble z własnego projektu?

Jak najbardziej jesteśmy otwarci na projekty spoza naszej oferty. Duża część naszych zamówień to realizacje na indywidualne zamówienie. Oferujemy również usługę montażu mebli, które tego wymagają.

5. Czy mogę zamówić stół w innych wymiarach?

Istnieje możliwość zamówienia stołu na dowolny wymiar (wysokość, długość, szerokość). Dotyczy to wszystkich rodzajów naszych mebli.

6. Jak pielęgnować meble dębowe?

Jedyną pielęgnacją jaką przeprowadzamy to bieżące czyszczenie blatu czy mebli miękką szmatką nasączoną wodą. Nie stosujemy żadnych środków do czyszczenia, ponieważ mogą one wejść w reakcję z lakierem i pozostawić niechciane ślady na drewnie.

7. Jak trwałe są Państwa meble?

Nasze meble są połączeniem litego drewna dębowego oraz malowanej proszkowo stali. Dąb to bardzo twarde, solidne i wytrzymałe drewno. Odpowiednio sezonowane oraz zabezpieczone może nam służyć przez dekady, nie zmieniając przy tym swoich właściwości i wyglądu. Należy jednak pamiętać, że jest to surowiec naturalny, którego nie powinno używać się w pomieszczeniach o skrajnie niskiej wilgotności oraz ustawiać mebli bezpośrednio przy źródłach ciepła. Z kolei stal pomalowana proszkowo to gwarancja trwałości koloru oraz odporność na rysy, obtarcia czy obicia.

8. Czy mogę wybrać inny kolor podstawy stołu?

Wszystkie elementy stalowe w naszych meblach możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Wystarczy zaznaczyć to w zamówieniu.

9. Czy meble trzeba skręcać? W jaki sposób są dostarczane?

Nasze meble zawsze są dostarczane w całości, solidnie zapakowane, tak aby nic się z nimi stało. Niektóre regały bądź łóżka są podzielone na dwie bądź trzy części z racji ich specyficznych wymiarów i projektu – nie można by było ich wnieść do mieszkania. Montaż jest jednak bardzo prosty, a dla wymagających oferujemy usługę montażu. Natomiast prawie wszystkie meble wystarczy rozpakować i cieszyć się z ich użytkowania.

10. Dlaczego wasze produkty niekiedy bywają droższe niż u innych producentów?

Po pierwsze nasze produkty są w 100% wykonywane ręcznie z najwyższą starannością. Elementy stalowe są bardzo dokładnie dopracowane, tak by nie było widać łączeń, spawów i nierówności. To co wyróżnia nas spośród konkurencji to odpowiednio zbudowana podstawa stołu i rama mebli, która zabezpiecza pracujące drewno przed zdeformowaniem. Blaty stołów posiadają od dołu stalową ramę i profile poprzeczne, które gwarantują, że blat będzie zawsze prosty i się nie wygnie. Jest to dodatkowy koszt i ciężar, ale jesteśmy pewni, że stół będzie służył długie lata. Podobne rozwiązania stosujemy w innych meblach, stolikach, drzwiach szaf i witryn, wezgłowiach oraz komodach. Kolejnym atutem naszych produktów jest specjalistyczny lakier importowany zza granicy. Testowaliśmy go wylewając alkohol 40%, czerwone wino, barszczyk, gorące napoje. Żadne z cieczy nie pozostawiło na naszych produktach najmniejszego śladu. Oprócz tego naszych stołów nie trzeba impregnować i odnawiać co u konkurencji jest częstym zaleceniem. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy uszkodzimy stół mechanicznie (dziura, głęboka, szeroka rysa). Pomijając już wysoką klasę drewna, z którego korzystamy to właśnie te powyższe czynniki mogą powodować, że nasze stoły są nieco droższe niż u innych.

11. Na jak długą gwarancję mogę u Państwa liczyć?

Nasze meble objęte są 3 letnią gwarancją! Po upływie okresu gwarancyjnego jesteśmy do Państwa dyspozycji i zawsze gotowi pomóc w wyjątkowych sytuacjach, jeśli faktycznie stanie się coś z meblami. Jednak z meblami przy codziennym użytkowaniu nie powinno się nic stać przez długie lata! Jesteśmy przekonani do naszej jakości i to też wyróżnia nas spośród konkurencji.

12. Jak długo trwa realizacja zamówienia?

Przy większych projektach jest to zazwyczaj okres 6-8 tygodni, jednak zawsze staramy się by meble były wykonane możliwie najszybciej. Produkty na indywidualne zamówienia i projekt zwykle realizujemy 8-10 tygodni. Meble o mniejszych rozmiarach mogą być szybciej niż 6 tygodni.